Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
راه اندازی بزرگترین و مجهزترین هنرستان در سطح شمال کشور - شبکه نیوز
آدینه، 04 خرداد 97 ساعت 06:56 ب.ظ / Fri, 2018 May 25

- اجتماعی - راه اندازی بزرگترین و مجهزترین هنرستان در سطح شمال کشور

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

راه اندازی بزرگترین و مجهزترین هنرستان در سطح شمال کشور

تاریخ 07 آبان 1390 ساعت 04:30:00
کد خبر: 006267
شبکه نیوز: آموزشکده سما قائم شهر در منطقه 3،یکی از دو آموزشکده برترمناطق کشور شناخته شد
راه اندازی بزرگترین و مجهزترین هنرستان در سطح شمال کشور

    جلسه توجیهی برای دانشجویان جدید الورود مرکز سما در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر

به گزارش شبکه نیوز، جلسه توجیهی برای دانشجویان جدید الورود سما در واحد قائم شهر با حضور هیئت رئیسه و جمعی از اساتید در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی در قالب آشنایی دانشجویان مواردی چون آئین نامه های آموزشی- پژوهشی، فرهنگی، آشنایی با مسئولین دانشگاه وچگونگی استفاده از خدمات رفاهی و امکانات آموزشی دانشجویی و پژوهشی برای دانشجویان تشکیل گردید .

براساس این گزارش دکتر حسین قاسمی رئیس مرکز آموزش سماء قائم شهر از این مرکز به عنوان بزرگترین مرکز سما با بیش از دو هزار نفر دانشجو و همینطور با دارا بودن ده مدرسه در دسته بندی های مختلف از قبیل ابتدایی تا دبیرستان و هنرستان با بیش از 1700 دانش آموز در سطح استانهای شمالی کشور نام برد .

وی همچنین از آموزشکده سما قائم شهر در منطقه 3 بعنوان یکی از دو آموزشکده برتردر سطح مناطق کشور نام برد و خاطرنشان کرد: این مجموعه با دارابودن بیش از 23 رشته در مقاطع کاردانی و رشته های فنی مهندسی، علوم کشاورزی و علوم انسانی در سطح کشور خودنمایی می کند.

 قاسمی همچنین ضمن توجه به ایجاد فضای کیفی از ترتیب دادن آموزش زبان انگلیسی در مراکز آموزشی مدارس و آموزشکده و همینطور ایجاد و راه اندازی کلینیک مشاوره و درمان در معاونت سما قائم شهر خبر داد و در این خصوص اظهار نموداین کلینیک با همت معاونت دانشجویی در راستای ارائه خدمات هرچه بیشتر به دانشجویان و خانواده آنان تأسیس شده است و همچنین تأکید نمود این کلینیک مشاوره و درمان از کادری توانمندهمچون مددکاران و مشاورین و روان پزشکان مجرب و پر تلاش برخوردار است.

 وی همچنین با اشاره به توافقی که با معاونت پژوهشی واحد قائم شهر انجام گرفته گفت: در پی این توافق دانشجویان سما بدون هیچ منعی می توانند از کلیه امکانات آزمایشگاها ، کارگاهی و تجهیزاتی دانشکده های واحد قائم شهر استفاده نمایند.

دکتر قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود به توافقات ، همراهی ها وتلاش هایی که با هیأت رئیسه واحد قائم شهر انجام پذیرفته اشاره و دراین خصوص بیان داشت: این توافق در راستای استفاده بهتر از اساتید مجرب و کارآزموده دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر در خصوص تدریس در آموزشکده های سما قائم شهر می باشد .

 ایشان از راه اندازی بزرگترین و مجهزترین هنرستان در سطح شمال کشور خبر داد که در سال آینده به بهره برداری می رسد. دکتر قاسمی درپایان از دانشجویان سما خواست خود را جزء خانواده بزرگ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر بدانند و دراین خصوص هیچ شبهه ای به خود راه ندهند.

در ادامه مهرداد زارع نژاد معاون آموزشی واحد قائم شهر طی سخنانی بدنه اصلی واحد قائم شهر را بیش از 13000 دانشجو برشمرد و خاطرنشان کرد: این تعداد با مرکز سماء به بیش از 15000 نفر می رسد. وی همچنین بیان داشت به دلیل موقعیت خاص و منحصر به فرد واحد قائم شهر این واحد با دارا بودن تعداد 320 عضو هئیت علمی تمام وقت و بیش از 300 نفر کارمند و همینطور نزدیک به 300 نفر عضو هیئت علمی حق التدریس یکی از بهترین واحد های استانهای شمالی را در خود جای داده است.

وی همچنین عرصه واحد قائم شهر را به مساحت 350 هزار متر برشمرد که با ایجاد و ساخت بیش از 70هزار مترمربع فضای ساخته شده یکی از مجهزترین مراکز آموزشی در سطح منطقه است. زارع نژاد خطاب به دانشجویان خاطرنشان کرد: تمام این امکانات با پرداخت شهریه از سوی کلیه دانشجویان از بدو تأسیس تاکنون انجام پذیرفته و حتی یک ریال آن از بخش غیر تأمین نشده است وی همچنین اظهار امیدواری نمود که در آینده بتوان بیش از پیش این فضاهای علمی را توسعه دادتا بهتر و بیشتر در خدمت علم و دانش این مرزو بوم قرارگیرد.

در ادامه دکتر غلامی معاون دانشجویی واحد از دانشجویان مرکز سما خواست تا بتوانند بطور بهینه از شرایط آموزشی با ذوق و شوق هر چه بیشتر استفاده نمایند. وی به دانشجویان متذکر شد از هرگونه امکانات اهم از اساتید و دیگر تجهیزاتی که در واحد قائم شهر می باشد به نحو کامل استفاده نمایند.

وی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد انگیزه در قالب تحقیق و تولید علم از دانشجویان خواستند که از هم اکنون در انجام این مهم پیش زمینه ها را برای خود فراهم سازند.

غلامی در پایان گفت: هر روز باید درزمینه تکامل فرهنگی و اخلاقی پیش قدم باشیم چرا که دانشجویان ما مبلغان فرهنگ و عظمت و احترام در جامعه هستند و وقتی دانشجو زیاد می شود بی نظمی ها در جامعه کمتر می شود و این ما رادر ایجاد نظم و تکامل و نزدیکی به خداوند پیشتاز می کند.
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.