Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
تعداد بیماران تالاسمی در کشور - شبکه نیوز
آدینه، 04 خرداد 97 ساعت 06:58 ب.ظ / Fri, 2018 May 25

- اجتماعی - تعداد بیماران تالاسمی در کشور

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

تعداد بیماران تالاسمی در کشور

تاریخ 19 اردیبهشت 1392 ساعت 11:44:44
کد خبر: 032434
رییس انجمن تالاسمی کشور گفت: در مجموع 20 هزار نفر از جمعیت کشور به انواع بیماری تالاسمی مبتلا هستند.

 

به گزارش شبکه نیوز به نقل از فارس: دکتر ˈمجید آراستهˈافزود: از این میزان 16 هزار و 700 نفر مبتلا به تالاسمی ماژور (شدید)، یک هزار و 800 نفر مبتلا به تالاسمی داسی شکل و یک هزار و 500 نفر به تالاسمی نادر مبتلا هستند. وی ادامه داد: تالاسمی داسی شکل نوعی از تالاسمی است که در مناطق جنوبی کشور از جمله استان های فارس، سیستان و بلوچستان و هرمزگان شیوع بیشتری دارد.

 

رییس انجمن تالاسمی کشور خاطرنشان کرد: تظاهر بیماری تالاسمی داسی شکل با انواع دیگر تالاسمی متفاوت است چرا که نیاز به خون آنها کمتر بوده اما به هرحال به تزریق خون نیاز دارند. آراسته با تاکید بر اینکه اساس درمان در تالاسمیˈتزریق خونˈ و سپسˈداروهای آهن زداˈ است،افزود: در جلسه مشترک با وزیر بهداشت، مقرر شد که مشکلات ناشی از توزیع داروهای تالاسمی برطرف شود.

 

رییس انجمن تالاسمی کشور یادآور شد: مشکلات دارویی بیماران تالاسمی از تحریم ها ناشی می شود و تداوم تحریم ها از سوی کشورهای غربی عملا دسترسی نظام دارویی کشور به دارو را با مشکلات متعددی مواجه کرده است،هرچند که در کنار حل مسائل درمان این قشر باید به ایجاد اشتغال و مسکن آنها نیز توجه شود.

کد:1112

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.