Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
مشکل بیماران تالاسمی حل میشود - شبکه نیوز
شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 12:53 ق.ظ / Sat, 2018 April 21

- اجتماعی - مشکل بیماران تالاسمی حل میشود

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

مشکل بیماران تالاسمی حل میشود

تاریخ 16 مرداد 1391 ساعت 15:37:58
کد خبر: 012934
رئیس انجمن تالاسمی ایران گفت: با رایزنی‌های انجام شده تا نیمه اول شهریور یک ذخیره مناسب دارویی برای بیماران تالاسمی ایجاد خواهد شد.

 

به گزارش شبکه نیوز از مجید آراسته در گفت‌وگو با ایلنا در این باره گفت: علاوه براینکه شرکت‌های داخلی تعدادی دارو تولید کرده‌اند که وارد چرخه بازار خواهد شد برخی از داروهای خارجی نیز خریداری شده‌اند که به زودی تحویل و در بازار توزیع می‌شود.رئیس انجمن تالاسمی ایران افزود: با این ذخیره دارویی، مشکل بیماران تالاسمی در زمینه کمبود دارو حل خواهد شد و آن‌ها می‌توانند درمان مطلوب خود را همانند گذشته ادامه دهند.

وی به رایزنی انجمن تالاسمی ایران با کارخانجات تولیدکننده و واردکننده دارو اشاره کرد و افزود: البته وزارت بهداشت هم در مورد تامین داروی بیماران تالاسمی درحال پی گیری است. آراسته خاطرنشان کرد: با بسیاری از شرکت‌های دارویی نیز توافق حاصل شده، و قرارداد‌ها نهایی شده است. وی در ادامه با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از داروهای بیماران تالاسمی وارداتی است، افزود: ۵۰ تا ۶۰ درصد این دارو‌ها نیز در داخل کشور تولید می‌شوند. رئیس انجمن تالاسمی ایران ابراز امیدواری کرد که شرکت‌های خارجی بتوانند بیش از ۵۰ درصد از نیاز بازار را تامین کنند تا مشکل دارویی بیماران تالاسمی بر طرف شود و برای حداقل ۶ ماهه دوم سال دارو تامین شود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.