Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
ساری برای ساری واقعی شدن نباید اجازه دخالت به بیگانگان بدهد - شبکه نیوز
چهار شنبه، 02 خرداد 97 ساعت 02:10 ق.ظ / Wed, 2018 May 23

- مازندران - ساری برای ساری واقعی شدن نباید اجازه دخالت به بیگانگان بدهد

استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات
اتفاقی که در کلام بسیار ساده اما در مقام عمل دشوار است

ساری برای ساری واقعی شدن نباید اجازه دخالت به بیگانگان بدهد

تاریخ 17 دی 1395 ساعت 12:04:33
منبع: «عبارت هومن حکیمی »
کد خبر: 054863
«ساری» آن‌قدر آدم موثر و کاربلد و عاشق دارد که دیگر نیازی به دوستی‌های خاله خرسه‌ی شما نداشته باشد./ اینکه نماینده‌ی محبوب ولی فقیه اینقدر منطقی و با درایت عِرقش را نسبت به پیشرفت رفاه و توسعه‌ی مرکز استان و مردمش ابراز می‌کند، هیجان‌انگیز نیست؟ / ساری برای ساری واقعی شدنش باید به ظرفیت‌های خودش متکی باشد و اجازه دخالت به بیگانگان ندهد.
ساری برای ساری واقعی شدن نباید اجازه دخالت به بیگانگان بدهد

 ساری برای ساری واقعی شدن نباید اجازه دخالت به بیگانگان بدهد


اینکه پیام این لویی جرگه این است که « ساری برای ساری واقعی شدن باید به ظرفیت‌های خودش متکی باشد و اجازه دخالت به بیگانگان ندهد و باید همه با هر نوع سلیقه و جایگاهی دور یک میز بنشینند و...» جذاب نیست؟


ساری برای ساری واقعی شدن نباید اجازه دخالت به بیگانگان بدهد

 

شبکه نیوز/؛  هومن حکیمی/؛ تشکیل نهادهای مردمی و مدنی بدون درنظر گرفتن سهم‌خواهی و گرایش سیاسی و غیره از ملزومات هر جامعه‌ی مدنی و شهری بوده و است که می‌تواند باعث ارتقای سطح آگاهی، مطالبه و مهم‌تر از هر چیز، نزدیکی بیشتر مسئولین به خواست و نگاه مردم گردد. اتفاقی که در کلام بسیار ساده اما در مقام عمل دشوار است. اینکه جمعیتی منافع شخصی را کنار بگذارند و همه برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش کنند، کار آسانی نیست. مثال‌های تاریخی‌اش هم فراوان است اما... .

 

 

هفته‌ی گذشته در مرکز استان مازندران اتفاق بی‌سابقه‌ای رخ داد که فارغ از هرگونه نظر و گرایشی بسیار قابل تامل و توجه است. گروهی از صاحب‌نامان و خوش‌نامان بی‌ادعای شهر ساری که تلفیقی از اقشار مختلف بودند، در بیت نماینده‌ی ولی فقیه در مرکز استان؛ آیت‌الله طبرسی گرد هم آمدند. آن هم برای رساندن پیام و خواست مشترک مردم به گوش آن حضرت و تقاضا از ایشان برای راهنمایی و حمایت. نماینده‌ی محبوب و مقتدر ولی فقیه نیز با حوصله و روی گشاده و با درایتی که همیشه از ایشان سراغ داشته‌ایم، میزبان این «هنجامن» مردمی شدند. جمعیتی از دوستداران و دلسوزان ساری که از فضای تنگ نظری عده‌ای که اصالت نداشته و ندارند اما به عناوین مختلف و در برهه‌هایی حساس از تاریخ پس از انقلاب اسلامی، به هویت مرکز استان ضربه زده‌اند، به تنگ آمده و خواستار رویکردی متفاوت شده‌اند.

 

ساری با این قدمت تاریخی و مذهبی عظیم، به گواه اسناد و مشاهدات و بررسی عملکردها، نتوانسته است به جایگاهی که شایسته‌اش است، دست یابد. نبود روحیه‌ی جمعی، قومی و قبیله‌ای رفتار کردن و دمیدن به تفرقه و نفاق که اتفاقا بیشتر از جانب غیرساروی‌هایی بوده که سعی داشته‌اند خود را ساروی جا بزنند، تنها بخشی از دلایلی بوده است که به مرکز استان مازندران آسیب وارد کرده است. در آن شب باشکوه و در حضور آیت‌الله طبرسی دوست داشتنی، دغدغه‌ها و نگرانی‌ها مطرح شد و ایشان نیز با جدیت تمام از تشکیل چنین مجمعی مردمی - که نام «لویی جرگه» برایش انتخاب گشت - استقبال کردند. به صراحت، دوست داشتنشان را نسبت به ساری اعلام نموده و خواستار به پایان رساندن دمیدن به اختلاف‌ها شدند...

 

* ساری با توجه به قدمتش به جایگاه واقعیش نرسیده !؟!

خب تا همین‌جایش کافی نیست؟ اینکه برای اولین بار چنین نشستی شکل گرفته است و همه تنها حول یک محور صحبت کردند؟ اینکه این مجمع نه به دنبال پست و مقام است و نه برایش چپ و راست معنی دارد؟ اینکه در این نشست هم اصول‌گرا بود و هم اصلاح‌طلب، هم بازاری بود و هم فرهنگی، هم پزشک بود و هم اهل رسانه. اینکه پیام این لویی جرگه این است که « ساری برای ساری واقعی شدن باید به ظرفیت‌های خودش متکی باشد و اجازه دخالت به بیگانگان ندهد و باید همه با هر نوع سلیقه و جایگاهی دور یک میز بنشینند و...» جذاب نیست؟ اینکه نماینده‌ی محبوب ولی فقیه اینقدر منطقی و با درایت عِرقش را نسبت به پیشرفت رفاه و توسعه‌ی مرکز استان و مردمش ابراز می‌کند، هیجان‌انگیز نیست؟

 

 

 

حالا ساری، کوه را هم جابه‌جا می‌کند/بی نیازی«ساری» به دوستی خاله خرسه«شبه ساروی ها»

می‌ماند یک نکته که بعید می‌دانم شبه ساروی‌های ناراحت و مستاصل از روی دادن این اتفاق مبارک، به آن توجه کنند و از آن درس عبرت بگیرند.

«ساری» آن‌قدر آدم موثر و کاربلد و عاشق دارد که دیگر نیازی به دوستی‌های خاله خرسه‌ی شما نداشته باشد. این جماعت، حالا که حول محور نماینده‌ی ولی فقیه گرد هم آمده‌اند و حمایت مردم خونگرم ساری را نیز پشت سر دارند، می‌توانند قطار توسعه‌ی شهر را که چند سالی است به حرکت درآمده است با سرعت بیشتری به پیش ببرند و کوه را نیز جابه‌جا کنند. شما که... .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.