Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
درمان و کنترل هپاتیت «سی» دربیش از 80 درصد بیماران تالاسمی - شبکه نیوز
چهار شنبه، 02 خرداد 97 ساعت 01:50 ق.ظ / Wed, 2018 May 23

- مازندران - درمان و کنترل هپاتیت «سی» دربیش از 80 درصد بیماران تالاسمی

استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات
دکتر سید مؤید علویان، رئیس شبکه هپاتیت ایران :

درمان و کنترل هپاتیت «سی» دربیش از 80 درصد بیماران تالاسمی

تاریخ 15 دی 1395 ساعت 18:42:57
منبع: اختصاصی شبکه نیوز دکتر سید مؤید علویان
کد خبر: 054852
برنامه ریشه کنی و حذف هپاتیت «سی» تاسال 1410 و نیز کنترل هپاتیت «بی» با هدف کاهش موارد بروز تا 90 درصد، مستلزم همکاری همه جانبه دانشگاه ها و مراکز علمی در کشور را است/ فعالیتهای علمی در زمینه هپاتیت ویروسی در شمال کشوراز کیفیت بسیار بالایی برخوردار است بطوریکه درمان و کنترل هپاتیت «سی» در بیش از 80 درصد موارد ابتلا در بیماران تالاسمی نمونه ای از یک همکاری مشترک در زمینه درمان و ریشه کنی هپاتیت «سی»میباشد".  
درمان و کنترل هپاتیت «سی» دربیش از 80 درصد بیماران تالاسمی

 

 

 درمان و کنترل هپاتیت «سی» دربیش از 80 درصد بیماران تالاسمی

 

 

شبکه نیوز / دکتر سید مؤید علویان، رئیس شبکه هپاتیت ایران در آستانه سمینار علمی هپاتیت ویروسی در تاریخ 29 دی ماه در دانشگاه علوم پزشکی بابل برای متخصصین و کادر پزشکی و نیز سمینار آموزش عمومی در تاریخ 30 دی ماه برای عموم شهروندان، ورزشکاران، پرستاران و مامایان محترم بابل در دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: " شیوع هپاتیت «بی» و «سی» در سالهای اخیر به دلیل فعالیت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شبکه هپاتیت ایران و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور کاهش قابل توجهی داشته است.

لذا، برنامه ریشه کنی و حذف هپاتیت «سی» تا سال 1410 و نیز کنترل هپاتیت «بی» با هدف کاهش موارد بروز تا 90 درصد، مستلزم همکاری همه جانبه دانشگاه ها و مراکز علمی در کشور را می باشد".


وی همچنین خاطر نشان کرد: "فعالیت های علمی در زمینه هپاتیت ویروسی در شمال کشوراز کیفیت بسیار بالایی برخوردار است بطوریکه درمان و کنترل هپاتیت «سی» در بیش از 80 درصد موارد ابتلا در بیماران تالاسمی نمونه ای از یک همکاری مشترک در زمینه درمان و ریشه کنی هپاتیت «سی» می باشد".


این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: "رسالت خطیر آگاهی رسانی جامعه در خصوص پیامدها و راه های انتقال بیماریهای کبدی بویژه هپاتیت های ویروسی بر دوش تک تک افراد جامعه و بالاخص سفیران و همیاران سلامت است. از این رو، بناست تا در سمینار آموزش عمومی سفیران و همیارانی از جنس سلامت انتخاب گردند که ترویج فرهنگ سلامت از اولویت های فعالیت های آنهاست".


دکتر سید مؤید علویان همچنین از طراحی و ایجاد سنگ قبر هپاتیت «سی» در بیرجند بعنوان یک حرکت نمادین و ارزشمند در راستای ریشه کنی هپاتیت «سی» در کشور یاد کرد و افزود: "در حاشیه سمینار بابل نیز از سنگ قبر هپاتیت «سی» نیز پرده برداری خواهد شد".

 

 


علویان در ادامه به یکی دیگر از نقاط برجسته این سمینار اشاره کرد و گفت:" برای اولین بار در شهرستان بابل با همکاری مهندس فتحی مسئول فناوری اطلاعات شبکه هپاتیت ایران این سمینار بصورت وبینار نیز برگزار خواهد شد و با هماهنگی وزارت بهداشت، تمامی گروه های هدف میتوانند از سراسر ایران شاهد این برنامه علمی باشند و از امتیاز بازآموزی نیز برخوردار گردند" . از این رو امید است از تمامی استانها و خارج از کشور سمینار را به صورت آنلاین مشاهده نمایند.


رئیس شبکه هپاتیت ایران در پایان ضمن تشکر و قدردانی از دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دکتر اشرفیان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل، اساتید صاحب فن، پرستاران، همکاران پزشک عمومی ومتخصصین آزمایشگاهی در شمال کشور اظهار امیدواری کرد اطلاع رسانی جامع، آموزش همگانی، تبادل اطلاعات و آشنایی پزشکان با تازه های تشخیص و ایجاد ارتباط بیشتر مراکز هپاتیت در سراسر کشور به شناسایی و درمان تمامی بیماران و متعاقبا ریشه کنی هپاتیت «سی» تا 15 سال آینده بیانجامد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.