Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
هر ماه 18 تا 20 زلزله مازندران را می‌لرزاند - شبکه نیوز
آدینه، 04 خرداد 97 ساعت 06:54 ب.ظ / Fri, 2018 May 25

- مازندران - هر ماه 18 تا 20 زلزله مازندران را می‌لرزاند

استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

هر ماه 18 تا 20 زلزله مازندران را می‌لرزاند

تاریخ 16 آذر 1395 ساعت 12:07:21
کد خبر: 054648
معاون مدیریت بحران استانداری مازندران با اعلام اینکه از سال 92 تاکنون از سوی لرزه‌نگاری استان 837 زلزله در مازندران به ثبت رسیده است، گفت: هر ماه 18 تا 20 زلزله مازندران را می‌لرزاند.
هر ماه 18 تا 20 زلزله مازندران را می‌لرزاند

 

 

مازندران هر ماه 20 بار می‌لرزد


به گزارش شبکه نیوز/، بعد از ظهر امروز با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان هجدهمین مانور سراسری زلزله در 4 هزار و 500 مدرسه مازندران و به‌صورت پایلوت با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در دبیرستان دخترانه حضرت زینب (س) ناحیه یک با شعار"مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور" برگزار شد.

 

اجرای مانور زلزله بعد از دوره‌های آموزش متعدد نظری در مدارس مازندران، امروز دانش‌آموزان برای مقابله با حوادث مهارت صیانت از جان و مال را با آگاهی کامل در فضای آموزشی اجرا کردند.

*باور داشتن حوادث

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران در اجرای این مانور با تاکید براینکه حوادث و بلایای طبیعی در باور همه مردم باید نهادینه شود، اظهار کرد: ریشه مقاومت در برابر بلایای طبیعی باور داشتن مشکلات ناشی از حوادث است که باید با آگاهی کامل بر مسائل فائق شد.

محمد شعبانی افزود: دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی در همه مقاطع آموزش‌های لازم در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی را فراگرفته و در اجرای مانور داشته‌های نظری را به شکل مهارتی اجرا می‌کنند.

وی دانش‌آموزان فعال در تشکیلات سازمان دانش‌آموزی را مجهز به مهارت‌های امدادی و غیره دانست و گفت: 55 درصد دانش‌آموزان مازندرانی عضو سازمان دانش‌آموزی هستند و بقیه هم باید عضو این تشکیلات شوند.

 

*مانور زلزله و نقد خودآگاهی

رئیس اداره آموزش و پرورش مازندران نیز اجرای مانور سراسری زلزله را خودآگاهی در مقابل حوادث غیر مترقبه دانست و بیان کرد: زلزله ویژگی طبیعی زمین است و از این حقیقت که به سود عالم هستی است نباید فرار کرد.

حامد دیانی با تاکید براینکه دانش‌آموزان باید در فرایند تحصیلی با آموزش‌های امدادی و مقابله با بلایای طبیعی آگاهی پیدا کنند، افزود: مانورهای سراسری نقدی بر آگاهی ما در مواجه با حوادث ناشی از بلایای طبیعی است.

معاون مدیریت بحران مازندران نیز با بیان اینکه ایران و به تبع آن مازندران در مسیر کمربند زلزله قرار دارد، گفت: زلزله علاوه بر مشکلات ناشی از حادثه‌ای که ایجاد می‌کند به لحاظ داشتن منابع معدنی برای جامعه سودمند است.

عطاالله داداشپور افزود: آنچه زلزله را خطرناک جلوه می‌دهد دست سازه‌های بشر است لازم است ساخت و سازها ایمن باشند.

 

*هر ماه 18 تا 20 زلزله مازندران را می‌لرزاند

وی با اعلام اینکه از سال 92 تاکنون از سوی لرزه‌نگاری استان 837 زلزله در مازندران به ثبت رسیده است، اضافه کرد: میزان زلزله بیش از 1.5ریشتر در این آمار آمده است.

معاون مدیریت بحران مازندران خاطرنشان کرد: به لحاظ رشته گسل‌های خزر و البرز هر ماه 18 تا 20 زلزله مازندران را می‌لرزاند.

این مسؤول دانش‌آموزان را سفیر آموزشی دستگاه‌های متولی در اجرای آموزش مقابله با حوادث ناشی از بلایای طبیعی دانست و ادامه داد: پیشگیری، پیش‌بینی، آمادگی، مقابله و بازسازی از اصول مهم در آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه مدیریت بحران است.

داداشپور با اشاره به اینکه زلزله علاوه بر تلفات جانی، خسارت مالی را برای جامعه به وجود می‌آورد، گفت: لازم است منازل مسکونی و تجاری زیر چتر حمایت‌های بیمه‌ای قرار گیرند.

به گزارش فارس، آموزش و پرورش، آتش‌نشانی، سازمان دانش‌آموزی، شرکت توزیع برق، اورژانس، شرکت گاز، شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی، فرمانداری ساری، مخابرات، صدا و سیما، مدیریت بحران استان و هلال‌احمر در اجرای هجدهمین مانور سراسری زلزله نقش داشتند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.