Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
کشف جعل وکلاهبرداریهای بیش از 3 میلیاردی درمازندران - شبکه نیوز
آدینه، 01 تیر 97 ساعت 05:31 ب.ظ / Fri, 2018 June 22

- مازندران - کشف جعل وکلاهبرداریهای بیش از 3 میلیاردی درمازندران

استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات

کشف جعل وکلاهبرداریهای بیش از 3 میلیاردی درمازندران

تاریخ 18 آبان 1395 ساعت 03:23:42
کد خبر: 054536
کشف جعل و کلاهبرداری های 3 میلیارد و 500 میلیون ریالی در مازندران

 

 

کشف جعل و کلاهبرداری های 3 میلیارد و 500 میلیون ریالی در مازندران

 


شبکه نیوز /  استان ها – مازندران – فرمانده انتظامی استان، از کشف سه میلیارد و 500 میلیون ریالی جعل و کلاهبرداری ها در مهرماه سال جاری در سطح استان خبر داد و افزود: سه باند جعل و کلاهبرداری در این مدت شناسایی و متلاشی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"سید محمود میرفیضی" با اعلام این خبر، افزود: در راستای مقابله با جعل و کلاهبرداری در سطح استان مازندران، ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این فرماندهی در سطح استان با انجام اقدامات اطلاعاتی، فنی و کار کارشناسی، موفق شدند، در مهرماه سال جاری بیش از سه باند جعل و کلاهبرداری را شناسایی و متلاشی کنند.

وی با اشاره به کشف 43 فقره جعل در مهرماه سال جاری ، تصریح کرد : بیشترین جعل در زمینه های جعل چک ، جعل اسناد رسمی ، افتتاح حساب جعلی و استفاده از عناوین جعلی بوده است .

فرمانده انتظامی استان مازندران، با اشاره به افزایش 82 درصدی کشفیات پرونده های جعل در این مدت ،خاطر نشان کرد: 43 متهم به جعل در این ارتباط شناسایی و دستگیر شدند.

میرفیضی ارزش ریالی کشفیات جعل و کلاهبرداری های استان را بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: اموال و دارایی های کشف شده از کلاهبرداران به مالباختگان بازگردانده شد.

سردار میرفیضی همچنین بیشترین کلاهبرداری ها را در زمینه فروش مال غیر ، کلاهبرداری از طریق حساب های بانکی و وعده های پرداخت وام و تسهیلات و کلاهبرداری های تلفنی عنوان کرد و افزود: کلاهبرداران تلفنی با منتسب کردن خود به ارگان ها و نهادهای دولتی به دنبال سوء استفاده و اخاذی از افراد هستند.

فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و انهدام 51 باند جعل و کلاهبرداری در شش ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: ارزش ریالی کشفیات جعل و کلاهبرداری طی این مدت نیز بیش از 460 میلیارد ریال بوده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به شیوه های متقلبانه افراد شیاد و کلاهبردار در جعل اسناد و مدارک، به شهروندان هشدار داد: در انجام معاملات ملکی، خرید و فروش و همچنین صدور چک و مدارک هویتی، مراقب افراد شیاد و کلاهبردار باشند و در انجام معاملات از مراکز رسمی و مورد تایید اقدام کنند.
سردار میرفیضی در پایان گفت: مرکز فوریت های پلیسی 110 به طور شبانه روزی آماده دریافت اخبار و اطلاعات درموضوعات انتظامی و امنیتی است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.